Проблем с целулита

Диети, тренировки, добавки, медикаменти и др.
Boryana Koleva
Новак
Мнения: 3
Регистриран: 03.03.2012, 12:12

Проблем с целулита

Мнение от Boryana Koleva »

Здравейте !
Малко е странно, че пиша в цс форум на такава тематика, но имам малък проблем.
Ще започна с две-три думи първо за мен. Момиче на 16 години съм, тежа около 50 килограма, 173-4 висока. Винаги съм била слаба, никога дебела или с наднормено тегло, но не съм и имала формата, която считам за перфектна. Знам, че тя е трудно постижима, но все пак ми се иска да я достигна след време. Ясно ми е, че са нужни доста знания и тренировки, но в тази сфера може да се каже, че нямам никакъв опит. В интернет е пълно с информация, но колкото повече чета, толкова повече се обърквам. Въобще не е систематизирана и виждам само някакви основни правила, без нищо конкретно, които сами по себе си не дават кой знае какъв резултат...
Всеки знае.. идва лято, а това е най-плашещият сезон за едно момиче. Малко се притеснявам, когато остана по бански, защото, така да се каже, имам малко целулит. Сам по себе си не е от най-красивите гледки. Също ми се иска да оформя малко бедрата си, дори може да кача някое друго килце, стига да не надебелявам много..Мисля да тръгна на фитнес.. но не знам какво да правя щом отида там..
Бих се радвала на всякаква помощ..бих спазвала режим, стига да има резултати..
Благодаря предварително : )

Потребителски аватар
born2rulez
Новак
Мнения: 5
Регистриран: 03.03.2012, 12:21
Ник в CS: Legion
Местоположение: Поморие
Контакти:

Re: Проблем с целулита

Мнение от born2rulez »

Здравей ! Доколкото разбрах правилно целта ти е няколко килограма надоло и да стегниш бедрата ? Във всеки по-голям фитнес има инструктори които могат да ти са от полза . Но и тука може да ти помогнем :) Ще ти покажа няколко упражнения за стягане на бедрата и дупето но само с това няма да стане :) Ще трябва и малко ограничения откъм храната и напитките :) Като за начало избягвай сладкото , хапвай повече плодове ( лайм, лимон, портокал, мандарина, грайпфрут ). За предпочитане е пилешкото месо и рибата. Колко време и дни може да отделяш за тренировки седмично ?
I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger !

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Проблем с целулита

Мнение от r3l4x4 »

1-во Какво е целулита - представлява натрупване на мастна тъкан (мутация) имат го около 80 % от жените след пубертет дори и някои мъже!
2-ро Какви са причините за появата му - неправилно хранене, резки промени в теглото , затлъстяване , заседнал начин на живот, хормонални нарушения и вредните навици и други

Така съдейки по възраста ти, най-вероятно целулита е в първи или втори стадий.
За да обърнем процеса ще са нужни:
1. Хранителен режим
За жена според мен най-добрия вариант е "равномерно балансирана диета" ( ще ти разясня какво точно означава това).... така ще избегнем някои хормонални проблеми и менструални смущения. Ще забравиш за за газирани напитки, алкохол, цигари , сол, захар, подсладители... както и мазни храни.

2. Тренировки - Виждал съм много инструктори, които карат жените да тренират по- много неефективни начини. Истината е, че тренировката на мъжете и жените не трябва да се различва. тренировката с тежести е добра за развитието на цялото тяло, но за концентриране на проблемните ти зони... ти препоръчвам велоаргуметър ( 40-50 мин през ден ).. като следиш пулса да не пада под 125 и да не отива над 140-145, това е оптималната среда за изгаряне на мазнини.

3. Антицелулитни масажи и помощни средства
-Като помощно средство ти препоръчвам Л- карнитин гел, като го нанасяш след много горещ душ!
-Голямо действие оказват "контрастните душове"
-Силовите масажи също ще помогнат до голяма степен ( помагат за увеличване на кръвообращанието.. това също е причина за поява на целулит) Свиваш ръката на юмрук и силно с кокалчетата масажираш проблемните области. Може дори да прокарваш въже под бедрото!

Това е начина... всяко нещо по отедлно е крайно неприемливо и неефикасно, но за всичко заедно ти гарантирам добър резултат! Имам много клиентки с подобни проблеми, при които резултата е налице. Първо се прави анализ на ситуацията , защо и как се появява - после решаваме всеки проблем по отделно. След като прочетеш написаното от мен, прецениш дали съм достатъчно компетентен и изразиш мнение ... ще ти направя хранителен режим и тренировъчен план. Въпроса е дали самата ти имаш волята да се справиш с това ?

Да не забравя и че трябва да пиеш вода.. предполагам забравяш - 2-2.5 литра на ден!
I'll **** you till you love me

Boryana Koleva
Новак
Мнения: 3
Регистриран: 03.03.2012, 12:12

Re: Проблем с целулита

Мнение от Boryana Koleva »

Много ви благодаря,че отделяте от времето си : ))
Резултатите,които искам да постигна, са да се стегна и да премахна целулита,който имам.Не бих искала да отслабвам,тъй като съм доста слаба,а както майка ми казва-дори кльощава.Въпреки че съм слаба,не съм доволна от начина,по който изглеждам.Когато се опитвам да кача няколко килограма всички те отиват единствено на задника ми,което е доста неприятно-слабо момиче с голям задник :D Никога не съм можела да стана повече от 50 килограма,а лятото дори съм стигала до 46-7.
Имам желание да направя нещо по въпроса и имам достатъчно свободно време всеки ден,въпросът е,че наистина не знам какво трябва да направя.Мога да отделям време за тренировки както вкъщи,така и на фитнес.
Храня се доста неправилно.Когато съм на училище първа смяна доста често пропускам да ям,когато се прибирам си правя най-често някакви филийки и после хапвам,когато се сетя.Когато съм втора смяна ставам и бързам да уча понякога пропускам изобщо да закусвам,а ако ям нещо то ще е филийка.На училище отново нямам достатъчно време да се нахраня.Не ям много плодове и зеленчуци,ям предимно филийки,манджи и месо,но ям доста солено и сладко.От доста време избягвам да пия газирани напитки и пия доста вода,алкохол много рядко и не пуша.
Благодаря отново : ))

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Проблем с целулита

Мнение от r3l4x4 »

Тренировката ти ще бъде така:
1 ден - Гърди и Трицепс
кардио - сутрин на гладно 40 мин
2 ден - Крака
3 ден - Кардио - сутрин на гладно 40 мин и Корем
4 ден - Гръб и Бицепс
кардио - сутрин на гладно 40 мин
5 ден - Рамене и Трапец
кардио - сутрин на гладно 40 мин
6 ден - кардио - сутрин на гладно 40 мин и Корем
7 ден - почивка

Упражнения, които ще правиш:

-гръб - Придърпване на вертикален скрипец с широк хват - 3 серии
- Придърпване на вертикален скрипец с подхват на ширината на раменете - 2 серии
- Придърпване на долен скрипец - 2 серии
- Добро утро - 3 серии
-трицепс - Трицепсово разгъване на горен скрипец - 2 серии
- Трицепсово разгъване с дъмбели от лег - 2 серии
- Кик-бек - 2 серии
-крака - Клек - 2 серии
- Бедрено разгъване - 2 серии
- Напади с дъмбели - 3 серии
- Мъртва тяга с опънати крака - 2 серии
- Бедрено сгъване - 2 серии
- калф машина - 2 серии
-гърди - Изтласкване на щанга - 3 серии
- Изтласкване на щанга или дъмбели от полулег - 2 серии
- Изтласкване на дъмбели от лег с обратен наклон - 2 серии
-бицепс - Бицепсово сгъване с щанга (с хват на ширината на раменете) - 2 серии
- Чуково сгъване с дъмбели - 2 серии
- Бицепсово сгъване с дъмбели от наклонен седеж - 2 серии
- рамене и трапец - Раменни преси с щанга или дъмбели - 2 серии
- Хеликоптер - 2 серии
- Разтваряне на дъмбели в страни - 2 серии
- Разтваряне на дъмбели в страни с наклон напред - 2 серии
- Кардио - велоаргуметър 40 мин

При теб няма да намаляме калории... или ако го направим ще е с 2-3 %. Менюто ти ще се обърне на 360 градуса. Ще разчитаме изцяло на тренировките за да топим мазнини в проблемните зони. Ще бъде чиста трансформация. Ще приемаш доста белтъчини и готварската сол я забрави. Въглехидратите, които ще приемаш.. ще са сложни

Базовия ти метаболизъм е 1373. Коефицента ти на активност ще е около 1.5, което умножено прави 2059 калории дневно. Ще фиксираме белтъчините на 2.5 грама на килограм, което при теб е 125 грама белтъчини дневно =500 калории. Оставащите калории са 1559.. тях ги делим на 2 и ги разпределяме към мазнини и въглехидрати, което прави 194 грама въглехидрати и 86 грама мазнини дневно. Ще приемаш много вода, Ще ядеш всякакви зеленчуци без моркови(за предпочитане са зелените зеленчуци). От въглехидратите ще ядеш най-вече ориз, овесени ядки и понякога картофи. Млечните продукти също ги забрави. Като имам в предвид забрави... искам да видя на къде ще се развият нещата след месец!

Примерено протичане на един твой ден
7:00 - кардио ( или кардио и корем в дните, който не тренираш с тежести)
8:00 - 1 цяло яйце 4 белтълтъка и 60-70 грама овес и 1 грейпфрут
11:00 - 110 грама пилешко + 50 грама овес + малко зеленчуци
14:00 - 110 грама пилешко + 50 грама овес + малко зеленчуци
17:00 - 110 грама пилешко + 50 грама ориз ( в сурово състояние) + малко зеленчуци
18:00 тренировка с тежести
19:00 - 20 грама стафиди и 20 грама бадеми
19:30 - 1 цяло яйце + 5 белтъка + салата с малко зехтин

Ще правиш антицелулитни масажи 2 пъти на ден 8)
I'll **** you till you love me

Boryana Koleva
Новак
Мнения: 3
Регистриран: 03.03.2012, 12:12

Re: Проблем с целулита

Мнение от Boryana Koleva »

Благодаря много! : ))

Отговори