Упражнения с един и същ резултат?

Диети, тренировки, добавки, медикаменти и др.
Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Упражнения с един и същ резултат?

Мнение от milanista »

Здравейте,
Искам да те питам две неща:
- Мога ли в тренировката си за гръб да правя глебане с щанга и гребане с дъмбели? И по-скоро правилно ли би било?
- В тренировката си за крака правя клекове, бедрено сгъване и разгъване и едно упражнение за прасци...да включа ли и лег преса?
Благодаря предварително :)

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Упражнения с един и същ резултат?

Мнение от r3l4x4 »

Кажи какво целиш? Сегашната ти програма - не си доволен от нея ли ? И каква е програмата ти? От колко време тренираш ? Храненето как е ? В какъв смисъл един и същ резултат ? За мен това е тотално различно - дори участват различни мускулни групи 8) За лег пресата замислял ли си се, че според положението на стъпалата може да акцентираш на различни места ( както и за клека).... 1 упражнение за прасци е малко 8)
I'll **** you till you love me

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: Упражнения с един и същ резултат?

Мнение от milanista »

Ами гледах да тренирам по твоите съвети от другата тема, но и не точно, защото ми идва нанагорно, че все пак съм начинаещ и се изморявам :) А в заглавието на темата просто не знаех как точно да конкретизирам въпроса си - идеята ми беше дали е един и същ резултата от въпросните упражнения, но щом казваш, че не е, значи мога да ги включа всичките в различните тренировки. Целта ми е качване на килограми. Ям пак по твоите съвети от предната ми тема :)

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Упражнения с един и същ резултат?

Мнение от r3l4x4 »

milanista написа:Ами гледах да тренирам по твоите съвети от другата тема, но и не точно, защото ми идва нанагорно, че все пак съм начинаещ и се изморявам :) А в заглавието на темата просто не знаех как точно да конкретизирам въпроса си - идеята ми беше дали е един и същ резултата от въпросните упражнения, но щом казваш, че не е, значи мога да ги включа всичките в различните тренировки. Целта ми е качване на килограми. Ям пак по твоите съвети от предната ми тема :)
При гърба- ако правиш с дъмбел... гребането гледай да е с надхват, но там наклона е голям и не знам дали ще издържиш на напрежението :roll:
И все пак ако искаш наистина добра програма за гръб - Мъртва тяга, Гребане с надхват или Мечка и набиранки + завършващо "face pull"- уникално упражнение, което никой не прави - развива много добре горната част на гърба, трапеца и задната част на раменете :shifty:
Краката и гърба ги тренирай много тежко, винаги с помощ. Към краката сложи 2 упражнение по 3 серии за прасци, напъди задължително трябва да има :roll: И да добавя - при упражненията със свободни тежести - винаги се натоварват повече мускулните групи и самото движение е по-голямо... включително и за синхронизиране и равновесие
I'll **** you till you love me

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: Упражнения с един и същ резултат?

Мнение от milanista »

Добре, благодаря! Другата седмица ще пробвам така. Само за тягата ще трябва да хвана някой да ми обясни и покаже точно, че не съм я правил до сега. :)

Отговори