Първи цикъл с тестостерон енантат

Диети, тренировки, добавки, медикаменти и др.
djoni99
Новак
Мнения: 9
Регистриран: 18.11.2012, 18:24

Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от djoni99 »

Ще правя първи цикъл с тестостерон енантат след няколко седмици.Теста ми е аптечна галеника,ще бия 1 на всеки 5 дни и ще приемам 1мг налтрексон преди лягане ! Въпроса ми е - трябва ли да приемам нещо друго по време на цикъла,като естроген блокер - аримидекс,тамоксифен и т.н , знам че ЛДН предотвратява атрофията на тестисите и набива теста в горна граници,но дали спира и покачването на естрогена ? Също така ЛДН се започва с 1вата инжекция тест и се спира 14 дни след последната,нали ? И най-важното - при тези дози и имайки предвид,че ще приемам ЛДН и топките ми няма да атрофират по време на цикъла няма смисъл от ПЦТ или най-много трибестан ?

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от r3l4x4 »

djoni99 написа:Ще правя първи цикъл с тестостерон енантат след няколко седмици.Теста ми е аптечна галеника,ще бия 1 на всеки 5 дни и ще приемам 1мг налтрексон преди лягане ! Въпроса ми е - трябва ли да приемам нещо друго по време на цикъла,като естроген блокер - аримидекс,тамоксифен и т.н , знам че ЛДН предотвратява атрофията на тестисите и набива теста в горна граници,но дали спира и покачването на естрогена ? Също така ЛДН се започва с 1вата инжекция тест и се спира 14 дни след последната,нали ? И най-важното - при тези дози и имайки предвид,че ще приемам ЛДН и топките ми няма да атрофират по време на цикъла няма смисъл от ПЦТ или най-много трибестан ?
Може като опция да приемаш провирон 50-100 мг дневно
Тамоксифен профилактично приемай 2 хапа дневно - 20 мг
ЛДН започваш го с първата инжекция и го спираш след края на ПЦТ
ПЦТ в твоя случай 1 седмица 40 мг тамоксифен, 1 седмица 30 мг тамоксифен, 1 седмица 20мг тамоксифен, 1 седмица 10 мг тамоксифен
Трибестана е либидо бустер- доста оптимистично нашите момчета мислят, че ще им помогне с възстановяването след цикъла :)
За нуждата от ПЦТ- може да се наложи... може и да не се наложи... Но как да разберем това :) 2 седмици след последния тест какви ще са собсъвените нива ? Това, че са приемани 10-20 мг тамоксифен дневно прец цикъла оказва влияние над подобен тест и данните ще са грешни :) Нека наречем това застраховка и си направи ПЦТ- както го казвам. Има варианти в който може да се разбере, но нещата ще станат много по-сложни. За това ги опростявам.
I'll **** you till you love me

Bauer
Новак
Мнения: 9
Регистриран: 15.11.2012, 21:50

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от Bauer »

Извинявам се че се намесвам в темата ти, но @r3l4x4 можеш ли да ми кажеш при цикъл с пропионат 100мг през ден и стромба 40-50мг за 6 седмици, как да приемам ЛДН-а и дали да правя ПЦТ и с какви препарати?

djoni99
Новак
Мнения: 9
Регистриран: 18.11.2012, 18:24

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от djoni99 »

Първо,благодаря ти за бързия отговор !
Тамоксифен и аз мислех да взимам по време на цикъла,но мислех по 1 хап на ден само и евентуално ако усетя някакъв сърбеж в зърната да вдигна дозата на 2 ? А относно ЛДН-а , спирам го след 4те седмици тамоксифен,така ли ? Тоест ПЦТто -почвам го 14 дни след последната инжекция тест - 4 седмици само тамоксифен.Общо взето:

60 дни мисля да е цикъла,12 ампули тест.15 дни след последната ампула почвам тамоксифена за 28 дни,демек общо 103 дни,през които всеки ден по 1мг ЛДН преди лягане ?

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от r3l4x4 »

djoni99 написа:Първо,благодаря ти за бързия отговор !
Тамоксифен и аз мислех да взимам по време на цикъла,но мислех по 1 хап на ден само и евентуално ако усетя някакъв сърбеж в зърната да вдигна дозата на 2 ? А относно ЛДН-а , спирам го след 4те седмици тамоксифен,така ли ? Тоест ПЦТто -почвам го 14 дни след последната инжекция тест - 4 седмици само тамоксифен.Общо взето:

60 дни мисля да е цикъла,12 ампули тест.15 дни след последната ампула почвам тамоксифена за 28 дни,демек общо 103 дни,през които всеки ден по 1мг ЛДН преди лягане ?
Да ЛДН се спира след последния ден от ПЦТ. Тамоксифена не му имам много доверие за това диреквно 2... Ако направя тест на активно вещество на тамоксифен и нолвадекс при едно и също активно вещество какво ли ще излезе ? Да ПЦТ започва след последната инжекция . Тогава можеш да пиеш И ЗМА Цикъла го направи 9-10 седмици като първата ижекция вместо 250 мг вкарай 500 навежнъж за фронтално зареждане. Така Вместо да достигнеш максимално насищане 5-6 седмица ще се случи към 3-тата :)
I'll **** you till you love me

djoni99
Новак
Мнения: 9
Регистриран: 18.11.2012, 18:24

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от djoni99 »

Направо 500 наведнъж ? И последен въпрос - в периода между последната инжекция тест и започването на ПЦТ (14 дневния за полуживота на теста) какво приемам - само ЛДН,нали ?

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от r3l4x4 »

Bauer написа:Извинявам се че се намесвам в темата ти, но @r3l4x4 можеш ли да ми кажеш при цикъл с пропионат 100мг през ден и стромба 40-50мг за 6 седмици, как да приемам ЛДН-а и дали да правя ПЦТ и с какви препарати?
ЛДН 1 мг преди лягане всеки ден. ПЦТ при тези дози същото ПЦТ което съм посочил по-горе :)
I'll **** you till you love me

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от r3l4x4 »

djoni99 написа:Направо 500 наведнъж ? И последен въпрос - в периода между последната инжекция тест и започването на ПЦТ (14 дневния за полуживота на теста) какво приемам - само ЛДН,нали ?
14 дни е активния живот на енантата. Като мине започваш ПЦТ. Полуживота на енантата е 10.5 дни не 14... 14 е активния 8)
I'll **** you till you love me

djoni99
Новак
Мнения: 9
Регистриран: 18.11.2012, 18:24

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от djoni99 »

Ясно,значи с бая тамоксифен ще трябва да се заредя,особено за ПЦТ-то...благодаря ти много.

Bauer
Новак
Мнения: 9
Регистриран: 15.11.2012, 21:50

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от Bauer »

r3l4x4 написа:
Bauer написа:Извинявам се че се намесвам в темата ти, но @r3l4x4 можеш ли да ми кажеш при цикъл с пропионат 100мг през ден и стромба 40-50мг за 6 седмици, как да приемам ЛДН-а и дали да правя ПЦТ и с какви препарати?
ЛДН 1 мг преди лягане всеки ден. ПЦТ при тези дози същото ПЦТ което съм посочил по-горе :)
А по време на цикъла да приемам ли тамоксифен за всеки случаѝ или направо в ПЦТ-то?

П.С. Ако може да дадеш скаѝп или друг начин за координация, че тук е неудобно...

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от alex.mitev »

Аз съм използвал ЛДН , и двата случая последвано от кръвна картина и едия път вс беше ок , другия имаше отклонения и т.н
След това, започнах да иползвам друг протокол - 500 IU HCG (Pregnyl) разделен на два приема по 250 седмично. Работи прекрасно.
Относно естрогена, бих казал да пробваш аримидекс (анастрозол) по 0.25 мг през ден като стартова доза и ако забележиш проблеми завишаваш дозата (при мен .25 работят прекрасно дори при един грам тест).
За ПЦТ съм съгласен, че трябва да има!

djoni99
Новак
Мнения: 9
Регистриран: 18.11.2012, 18:24

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от djoni99 »

Ами и аз съм чувал,че с аримидекса е по-добре,ама 250лв...

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от alex.mitev »

По-добре от какво? От Тамоксифена....ли? Ако да, те са много различни препарати.

Относно цената - изобщо не е толкова скъпо. 28 таблетки по 1 мг могат да се намерят за 60-70 лв. Ако приемаш по 0.5 мг през ден стига за 110 дни......

В добавка бих казал, че ако няма човек възможност да си набави качествени препарати.....няма смисъл да почва.

djoni99
Новак
Мнения: 9
Регистриран: 18.11.2012, 18:24

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от djoni99 »

С последните ти думи съм абсолютно съгласен ! Аз вече съм си набавил всичко освен тамоксифена,преди четях в гохард и се консултирах с някои потребители там,ама го затвориха и сега не мога да намеря точно информация с какво са различни и с какво аримидекса е по-добър ?

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Първи цикъл с тестостерон енантат

Мнение от alex.mitev »

NOTE: Clomid and Nolvadex are both anti-estrogens belonging to the same group of triphenylethylene compounds. They are structurally related and specifically classified as selective estrogen receptor modulators (SERMs) with mixed agonistic and antagonistic properties. This means that in certain tissues they can block the effects of estrogen, by altering the binding capacity of the receptor, while in others they can act as actual estrogens, activating the receptor. In men, both of these drugs act as anti-estrogens in their capacity to oppose the negative feedback of estrogens on the hypothalamus and stimulate the heightened release of GnRH (Gonadotropin Releasing Hormone). LH output by the pituitary will be increased as a result, which in turn can increase the level of testosterone by the testes.

Дано говориш английски.

Aromatise Inhibitor (AI) Aromatase inhibitors exhibit a very different mechanism of action than SERM’s. Aromatase inhibitors prevent the conversion of androgens into estrogen in fat, muscle, breast, and brain. ex: Anastrazole (brand name Arimidex ). FEMARA (letrozole tablets).

Едното ангажира рецепторите, а другото предотвратява конвертирането на андрогени в естрогени, неутрализирайки ензима ароматаза ( или както се пише на бг).

Това е от Anabolics 9th edition

Отговори