Въпрос за процесора.

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...
N'aeX
Напредващ
Мнения: 22
Регистриран: 06.06.2012, 17:11
Ник в CS: N'aeX

Въпрос за процесора.

Мнение от N'aeX »

Защо когато не съм отворил нищо на компютъра процесора седи на 60% само от System и Процес на престой на системата и като отворя Google Chrome или CS и ми се натоварва на 100% и нито става хубава игра, нито мога да изгледам като хората едно HD клипче във vbox7. Процесора ми не е слаб. 1.8 двуядрен.

Потребителски аватар
Dreadlord.GG
Пристрастен
Мнения: 113
Регистриран: 21.06.2012, 01:47
Мишка: С топче
Ник в CS: Dreadlord.GG
Местоположение: Райхфайзен банк

Re: Въпрос за процесора.

Мнение от Dreadlord.GG »

N'aeX написа:Защо когато не съм отворил нищо на компютъра процесора седи на 60% само от System и Процес на престой на системата и като отворя Google Chrome или CS и ми се натоварва на 100% и нито става хубава игра, нито мога да изгледам като хората едно HD клипче във vbox7. Процесора ми не е слаб. 1.8 двуядрен.
Отвори си task мениджъра и виж кой процеси ти товарят компютъра . Имал съм подобен проблем ако не се лъжа с виста, където има 10100101 start up програми.

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Въпрос за процесора.

Мнение от 2GOOD »

Имай на предвид, че "Процес на престой на системата" ти е свободното процесорно време... т.е. това което НЕ използваш ;)

За по-детайлна картина над нещата ползвай Process Explorer

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Въпрос за процесора.

Мнение от aXNJI »

Да дадеш само хардуер е малко бедна информация.
Тъй като даде само инфо за хардуера.... може да е задръстен с прах, високата температура намалява продуктивността на процесора с 35 до 45%.

Ако е ПЦ гепвай отвертката и прахосмукачката и започвай закъснялото пролетно почистване. Ако е лапълтопъл би било по-добре да го занесеш на специалист. Наскоро лентовия кабел на монитора на лапълтопъла на приятелката ми се прееба, до колкото разбрах поради наслояване на буци прах.

Ако все пак е софтуерен и недай си боже си с виста, разкарвай я и качвай една 7ца или едно ХР.

Ако смяташ че не е нито едно от тези.... дай подробна информация за да бъдем по-полезни /конфигурация + ОС/ :)
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

N'aeX
Напредващ
Мнения: 22
Регистриран: 06.06.2012, 17:11
Ник в CS: N'aeX

Re: Въпрос за процесора.

Мнение от N'aeX »

С лаптоп съм и не се бях сещал за това за праха. Ще го занеса на ремонт, белким го почистят. Сканирах за вируси - няма, всички програми, които товарят са спрени.Единствено за това с прахта не съм се сетил. Благодаря много. Можете да заключвате ;р

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: Въпрос за процесора.

Мнение от minute »

Няма да заключваме а като го върнеш от почистване ще пишеш как е. Може да помогнеш и на друг с информацията която ще споделиш :-).
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Отговори