Проблем с лаптоп

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...
Потребителски аватар
c00L_MacKa
Ex-CS Admin
Мнения: 178
Регистриран: 22.09.2011, 11:45
Пол: Жена
Ник в CS: Charlly
Местоположение: Бургадидас

Проблем с лаптоп

Мнение от c00L_MacKa »

Имам едно ХаПе nc6000, по принцип си бачка перфектно, но от скоро започна да не се изключва. Чакам, чакам стой си все на Windows is shutting down..., вчера се заинатих и го чаках някъде 40-50 минути и пак не се изключи. Някой знае ли дали има оправия това нещо без преинсталиране на уиндолс и дали ще го разбрицам още повече като го изключвам от копчето? :roll:

Потребителски аватар
Vamps
CS Admin
Мнения: 112
Регистриран: 16.07.2010, 22:16
Пол: Жена
Мишка: Razer Naga hex 2
Ник в CS: Vampirella, L!l!th
Местоположение: The Madhouse
Контакти:
Аватарът на Vampsa
Зареждане…

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от Vamps »

Като ХП-тата не са особено надеждни лаптопи, според мен проблема не е изцяло в уиндоус-а. Като цяло вдига ли температура? Забива ли? Уин-а увисва ли? Бавен ли е лаптопа ти в последно време? Звучи ли като прахосмукачка когато е малко по-претоварен?
Изображение
Ще ви покажа всеки орган къде се намира, как функционира и защо боли!

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от fallangel »

Аз съм сигурен че е от Windows, бившия ми колега имаше същия проблем на Acer с win 7. Казах му да го преинсталира и се оправи.

Ако искаш свали си някоя друга програма за почистване, ако трябва 2 различни и ги пусни, сканирай го за вируси, дефрагментирай го. Може и да се оправи. Проблема мисля че е от прецакани регистри.

Потребителски аватар
c00L_MacKa
Ex-CS Admin
Мнения: 178
Регистриран: 22.09.2011, 11:45
Пол: Жена
Ник в CS: Charlly
Местоположение: Бургадидас

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от c00L_MacKa »

Нито вдига темп, нито забива и не звучи като прахосмукачка :D , използвам SmartDefrag и CCleaner, но виж за вируси не съм го проверявала скоро, защото преди месец го водих на майстор и той каза, че уж всичко е изчистил ама кой знае :D Пак ще го проверя.

Потребителски аватар
Just.Z
CS Admin, Jr.
Мнения: 302
Регистриран: 06.11.2012, 23:13
Мишка: X7 * XL-740K
Ник в CS: Just.Z
Контакти:

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от Just.Z »

Причините може да са 10000 :)
Най вероятно имаш стартирана някаква програма на ФОНОВ режим която Windows не може да затвори.. но това е форум за ЦС и не вярвам тука някой да ти помогне кой знае колко много.. като за начало си провери от msconfig -> startup кои процеси са ти на автостарт после преди да го изключиш принципно ти изписва какво имаш отворено и те пита дали да ги затвори. Но ако при тебе прескача този момент е 80% вероятно някоя програма да увисва и Уиндоуса да си се прецаква.. Има си и настройки които сменят времето за затваряне на програмите при изключване при което ти се изгася по бързо комп'търа след като промениш стойността от 20 на 3 секунди примерно.. Опции много и съм почти сигурен , че всеки приятел който е с някакво средно ниво от познания ще ти оправи проблема с 20 клика без нужда от никакви преинсталации.. ОСВЕН ако нямаш вирус...

Това ще си го направиш след като си оправиш проблема, а и всеки може да си го направи.. Изключването на компютъра става 6 пъти по бързо :) -=> В Start въведете "regedit" и намерете HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control.
От дясно намерете "WaitToKillServiceTimeout" и кликнете два пъти върху него, за да го
редактирате - променете стойността по подразбиране от 12000 (12 секунди) на 2000 (2 секунди)


Дано съм бил полезен :)
Когато съм казал , че ще направя нещо - ЗНАЧИ ЩЕ ГО НАПРАВЯ!!! Не е нужно да ми напомняте през 2 месеца !!! :D

Отговори